December 2017

Au-Pair USA (před odjezdem)

24. december 2017 at 14:10 | Cyberr Tek
Tentokrát to nebudu rozepisovat, jak v mém článku na vyřizování Au-Pair v Irsku. Většinu užitečných informací tam najdete a jsou po stránce vyřizování úplně stejné.

Opět jsem si vybrala STUDENT AGENCY, protože se mi osvědčila a navíc mi mohla potvrdit mou účast na programu aupair v Irsku. Ale teď, po tom všem, čím jsem si prošla během matchingu, bych šla asi do Cultural Care, ale nelituji svého rozhodnutí u SA.
Slečna v Olomouci mi neskutečně pomohla při dokládání referencí a já jsem díky ní neztrácela naději. Jsem ji neskutečně vděčná.

PROBLÉMY PŘI VYŘIZOVÁNÍ

Tohle bych asi měla ujasnit hned na začátku. Když jsem se hlásila do programu au-pair úplně poprvé, chtěla jsem samozřejmě do USA. Nemohla jsem jet, protože chtěli dokončené středoškolské studium, což jsem neměla, byla jsem teprve v druháku. A druhá podmínka v té době byla, že jsem musela mít už nějaké zkušenosti z jakéhokoli jiného au-pair programu. Teď tahle podmínka nikde není, takže je vše jednodušší. Každopádně jsem jela do Irska hlavně kvůli tomuto důvodu, abych nabrala au-pair zkušenosti. V Irsku jsem si to samozřejmě užila, ale bylo mi 18 a ani teď, po třech letech, se necítím dost dospělá. Dokážu se postarat o starší dítě, udělat většinu jídel i složitější podle receptu, dokážu cestovat sama a najít si informace na internetu, ale nejsem matka a ani některé matky v téhle době nejsou úplně dospělé.
Kam tím mířím? Potřebovala jsem rodinu, která mě veme, jaká jsem a bude se ke mě chovat jako ke členu rodiny, protože jsem po 3 měsících v Irsku zjistila, že to hodně potřebuji. Potřebuji kolem sebe lidi, smích a komunikaci se staršími lidmi než jsou děti, o které se starám. Tohle jsem v Irsku neměla tak často, jak bych chtěla. Pořád beru Irsko jako zkušenost a rozhodně bych své rozhodnutí neměnila, ani kdybych mohla. Naučila jsem se tam plno užitečných věcí o dětech.
Díky pomoci své koordinátorky v Olomouci a plno přátel okolo mě a mé rodiny, jsem se dostala do matchingu v programu au-pair USA. Ještě před tím jsem dostala na výběr dvě au-pair agentury - Aupair Care a InterExchange. Nehledala jsem žádné recenze, ani jsem neznala nikoho, kdo jednu z nich zkusil, tak jsem šla do InterExchange, protože měla "training program" v New Yorku, za to Aupair Care v New Jersey. Ne že bych chtěla být nějak moc blízko NYC, ale vyrostla jsem na seriálech jako FRIENDS, HIMYM a Sex and the City.. ve většině tam neměli dobrý vztah s NJ.. Jo.. to je ten trapný důvod, haha.

"MATCHING" PROCES